برقی دستگاه نیسان موتور ماشین تهران

برقی: دستگاه نیسان موتور ماشین تهران اژدها وبگردی خودروی نیسان

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه نباید دانشجویان را به انفعال بکشانیم ، اجرای سلیقه‌ای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در اجرایی کردن حقوق شهروندی با مسئله مواجه هستند، گفت: متاسفانه رفتارها و تصمیم‌گیری

نباید دانشجویان را به انفعال بکشانیم ، اجرای سلیقه‌ای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها

اجرای سلیقه ای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه ها/نباید دانشجویان را به انفعال بکشانیم

عبارات مهم : قوانین

معاون فرهنگی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه دانشگاه ها در اجرایی کردن حقوق شهروندی با مسئله مواجه هستند، گفت: متاسفانه رفتارها و تصمیم گیری های سلیقه ای و فردی موجب می شود بسیاری از قونین و مقررات در دانشگاه ها اجرایی نشود و این عنوان موجب انفعال دانشجویان شده است هست.

دکتر مجید سرسنگی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این مطلب، اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی ابلاغ شده است از سوی مدیر جمهور، منشور خوبی هست، ولی عمل به قوانین و مقررات مهم تر از نوشتن این چنین منشورها است آیا که ما در کشور در ارتباط با مباحث متفاوت قوانین مختلفی نیز داریم، ولی در مرحله عمل بسیاری از این قوانین نادیده گرفته شده است و برداشت های سلیقه ای از آن صورت می گیرد.

نباید دانشجویان را به انفعال بکشانیم ، اجرای سلیقه‌ای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه تفسیرهای سلیقه ای از قوانین در دانشگاه ها بسیار پررنگ تر است و ما شاهد نظر ها و برداشت های سلیقه ای از قوانین در حوزه های دانشگاهی و فعالیت های دانشجویی هستیم و این موجب می شود که با مباحث متفاوت دانشجویی برخوردهای سلیقه ای نیز داشته باشیم. این در حالی است که در محیط های دانشگاهی هم باید همانند سطح جامعه، قانون مبنای عمل باشد نه سلیقه فردی.

معاون فرهنگی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین اظهار کرد: این که سلیقه فردی در دانشگاه این باشد که فرد خاصی که مسئله یا ممنوعیت قانونی ندارد در دانشگاه صحبت نکند یا اینکه فعالیت یک تشکل خاص دانشجویی محدود شود و یا بعضی رفتارهای سلیقه ای موجب خواهد شد جریان های دانشجویی به سمت انفعال بروند و حتی حقوق شهروندی آنها نیز نادیده گرفته شود.

معاون فرهنگی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در اجرایی کردن حقوق شهروندی با مسئله مواجه هستند، گفت: متاسفانه رفتارها و تصمیم‌گیری

دکتر سرسنگی گفت: در بحث دانشگاه ها و مراکز علمی، هیات علمی و وزارت علوم باید همت و جدیت خاصی جهت عملی کردن منشور حقوق شهروندی داشته باشند. متاسفانه در حال حاضر بسیاری از پرسشها حقوقی دانشجویان در دانشگاه ها، زیر پا گذاشته می شود و مواردی وجود داشته که در روز دانشجو در یکی از واحدهای دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران صحبت فرد خاصی که کاملا براساس قواعد و ضوابط هماهنگ شده است بود، برگزار نشد و بعضی نیروها مانع برگزاری یکسری برنامه های دانشجویی می شوند و به نظر من این مساله باید برطرف شود.

معاون فرهنگی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: وزیر علوم و دست اندرکاران این حوزه باید پرسشها دانشگاهی و بخصوص حوزه حقوق دانشجویی را مورد توجه قرار دهند که دانشگاه و دانشجویان بتوانند با امنیت و آزادی کامل در چارچوب قوانین موجود فعالیت های خود را پیش ببرند، آیا که دانشجویان، مدیران عنصرهای آینده سازان کشور هستند. هر نوع برخورد با آنها در دوران دانشجویی موجب خواهد شد که در آینده عملکرد خوب یا بدی در عرصه مدیریتی اتخاذ کنند. اگر آنها در همین دوران آزادی و امنیت کامل داشته باشند و احساس کنند حقوق آنها رعایت می شود، در آینده نیز به طور سلیقه ای واکنش‌ها نخواهند کرد.

وی در آخر خاطرنشان کرد: مورد نیاز است مسئولان، منشور حقوق را در دانشگاه به صورت همه جانبه اجرا کنند و در اجرای منشور به صورت سلیقه ای نباشد و در حوزه دانشجویی نیز به امنیت روانی و آزادی های مدنی دانشجویان تاکید بیشتری داشته باشند تا با دانشجویانی شاداب و پرامید در جامعه مواجه شویم نه اینکه حس همکاری طلبی آنها در جامعه از بین برود و دانشجویان دچار انفعال شوند آیا که خطرناک ترین امر جهت هر جامعه این است که نسل جوان آن جامعه در پیشبرد امور همکاری نداشته باشند.

نباید دانشجویان را به انفعال بکشانیم ، اجرای سلیقه‌ای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها

واژه های کلیدی: قوانین | دانشگاه | دانشگاه | دانشجویان | حقوق شهروندی | دوران دانشجویی | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz